Elemzések

Fesztiválkutatás

Az Örökség Kultúrpolitikai Intézet részéről hiánypótló kutatás került bemutatásra a Magyar Turisztikai Szövetség május 25-i sajtóreggelijén, hiszen magyarországi fesztiválok átfogó vizsgálatára 13 évvel ezelőtt került sor legutóbb. Az akkori kutatás hosszú időre referenciaponttá vált és segítette a döntéshozókat a minőségi szempontok érvényre juttatásában. A most bemutatott kutatás célja is hasonló, a 2016-os hazai fesztiválkínálatot, elsősorban annak támogatási és finanszírozási gyakorlatát, valamint legfontosabb adatait, mutatóit és trendjeit gyűjti össze és elemzi.

A kutatást az Örökség Kultúrpolitikai Intézet végezte a Magyar Művészeti Akadémia Titkársága felkérésére, a Magyar Fesztivál Szövetség szakmai támogatásával.

Sajtóanyag megtekintése.